Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Add question

You must login to ask question.

Login

Register Now

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Apie projektą

2019 m. kovo 3 d. paaiškės, kas atstovaus vilniečių interesams Vilniaus miesto savivaldybėje. Europos žmogaus teisių fondas (EFHR), siekdamas realizuoti tautinių mažumų teisę dalyvauti rinkimuose, taip pat atsižvelgdamas į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rekomendacijas, įgyvendina projektą, skirtą susipažinti su kandidatų į merus, komitetų bei partijų rinkiminėmis programomis ir pozicijomis tautinių mažumų klausimais.

Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras (ESBO DIŽTB) 2012-2016 m. rinkimų vertinimo misijos ataskaitose pažymėjo, jog dabartinis tautinių mažumų atstovavimas nėra pakankamas – trūksta priemonių, kurios užtikrintų veiksmingą dalyvavimą politiniame gyvenime. Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos 15 str. nurodo, jog šalys turi sudaryti sąlygas, reikalingas tautinėms mažumoms priklausantiems asmenims veiksmingai dalyvauti kultūriniame, socialiniame ir ekonominiame gyvenime bei visuomeniniuose reikaluose, visų pirma tuose, kurie jiems yra reikšmingi.

Atsižvelgdamas į šiuos aspektus, EFHR atrinko pagrindines problemines sritis, su kuriomis ir susiję kandidatams užduoti klausimai: asmenų aptarnavimas tautinių mažumų kalbomis valstybinėse ar savivaldos institucijose, dvikalbės gatvių lentelės, tautinių mažumų švietimas.

Džiaugiamės, jog yra kandidatų, kurie tautinių mažumų klausimus įtraukė į savo programas ir yra pasiryžę tęsti dvikalbių lentelių tradiciją Vilniaus gatvėse, taip pat tautinių mažumų švietimą iškėlė kaip vieną iš darbo savivaldoje prioritetų.