2. Ar planuojate tęsti Vilniaus gatves puošti dvikalbėmis dekoratyvinėmis lentelėmis?

Klausimas
246 peržiūrėjo 0

Atsakymai ( 18 )

 1. Šią iniciatyvą palaikome, ji tikrai bus tęsiama, manau, kad ją būtų galima išplėsti, ne tik nurodant gatvių pavadinimus kita kalba, bet ir stilistiškai bei estetiškai sutvarkant pačias gatves, suteikiant jiems tam tikros tautybės kultūrai būdingų bruožų.

 2. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 3. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 4. Komitetas kaip prioritetą mato tautiniu mažumų teisiu užtikrinimą, plačiau

 5. Taip, tęsime. Manome, kad apskritai dvikalbių dekoratyvinių ar informacinių užrašų Vilniuje turi būti daugiau. Tai galėtų būti ne tik gatvių pavadinimai, bet ir pvz., dvikalbės atminimo lentos, skirtos Vilniui nusipelniusiems tautinių mažumų atstovams įamžinti, turistinė informacija įvairiomis kalbomis prie kultūros paveldo objektų ir pan.

 6. Taip, tose gatvėse, kurios turi simbolinę prasmę.

 7. Taip, planuojame. Manome, kad tokių lentelių Vilniuje turėtų atsirasti gerokai daugiau. Ypač, simbolinėse, Lietuvos ar Vilniaus ir kitos šalies santykį įprasminančiose gatvėse. Pavyzdžiui, Adomo Mickevičiaus g., Gaono g., T. Ševčenkos g., I. Kanto al. ir t.t.

 8. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 9. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 10. Iš programos:
  Skatinsime miesto daugiakultūriškumą – paslaugos bus prieinamos lietuvių, anglų, lenkųir rusų kalbomis

 11. dekoratyvinių lentelių kitomis kalbomis idėja taip išreiškiant pagarbą kitoms tautoms yra gražus sumanymas. Būtų gerai, kad jis nebūtų devalvuotas tą darant bet kokais atvejais. Savo poziciją tuo klausimu buvau išdėstęs ne kartą. Paskutinį kartą viešai plačiau tai aptariau viename interviu.

 12. Dekoratyvinių lentelių kitomis kalbomis idėja Vilniaus mieste išties prigijo, jų dabar turime jau net 12. Dabar ir pačios bendruomenės inicijuoja tokius projektus. Tad tikrai ir toliau juos palaikysime, tęsime ir puoselėsime iniciatyvą puošti Vilnių atvirumo ženklais: dvikalbėmis gatvių lentelėmis, apšvietimo ar mažosios architektūros sprendimais.

 13. Iš programos:
  Vilnius – jungiantis visų tautybių ir kultūrų, daugiatautis ir daugiakultūris miestas. […] Tikimės Jūsų pasitikėjimo ir per šiuos savivaldos rinkimus ir pasisakome UŽ: švietimo ir kultūros sričių finansavimo didinimą ir prieinamumą, tautinių mažumų švietimo tinklo užtikrinimą, švietimo įstaigų plėtrą; […] bendruomenių aktyvumą ir įtraukimą į miesto bendrus sprendimus.

 14. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 15. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 16. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

 17. Atsakymo nepateikė, rinkiminėje programoje informacijos nėra.

Palikite atsakymą